Dziś jest Wtorek, 01 grudzień 2015 r.
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
Relacje z wydarzeń

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Łaskawej

01 listopad 2013 para diecezjalna

 Ave Maria, Gratia Plena Dominus tecum, Benedicta Tu.

Podczas uroczystej Eucharystii 27. października w parafii pw. matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, w imieniu rodzin DK legnicka para rejonowa odczytała Akt Zawierzenia rodzin DK Matce Bożej Łaskawej. 

Tym Aktem zawierzenia chcemy dziękować za dar 40-lecia Domowego Kościoła w Polsce, za dar zawierzenia rodzin diecezji legnickiej Matce Bożej podczas II Kongresu Rodzin diecezji legnickiej z dnia 15.06.2012 r.

oto treść Aktu Zawierzenia:

Akt zawierzenia rodzin Domowego Kościoła diecezji legnickiej, Matce Bożej Łaskawej z Krzeszowa.

~~ Najświętsza Pani, nasza Matko i Królowo, stajemy przed tym cudownym obrazem, by zawierzyć Ci całkowicie wszystkich członków naszej RODZINY.

~~ Kłaniamy się Tobie, aby wyrazić nasze najgłębsze pragnienie, byś powierzała naszą RODZINĘ Twojemu Boskiemu Synowi.

~~ Zapraszamy Cię do naszej codzienności i świętowania, do naszych zmagań o zachowanie wiary nieskalanej, do troski o rozwój głębokiej relacji z Jezusem – naszym Panem i Zbawicielem i do troski o rzeczy materialne niezbędne do godnego życia.

~~ Pani Krzeszowska, Pełna Łask, wyproś nam łaskę życia w pięknej miłości małżeńskiej, by stale się rozwijała i pogłębiała przez wierne stawanie do modlitwy małżeńskiej i dialogu małżeńskiego; proś za nami, byśmy dziękowali Bogu za siebie wzajemnie i radowali się sobą.

~~ Matko Łaskawa, spraszaj dla nas zdolności do mądrej miłości rodzicielskiej, byśmy kochali stawiając wymagania i uczyli się razem z naszymi dziećmi kochać i przebaczać.

~~ Matko, Opiekunko Rodzin, powierzamy ci troskę o zbawienie naszych dzieci, ich wybory życiowe i wierne kroczenie drogą obranego powołania.

~~ Pośredniczko nasza Najlepsza, pozwól nam tak wzrastać w miłości, byśmy byli wrażliwi na potrzeby braci i hojni w niesieniu pomocy, byśmy ofiarną miłością kochali naszych rodziców i nauczycieli w wierze, braci we wspólnocie i każdego napotkanego człowieka.

~~ Pocieszycielko nasza, powierzamy Ci chorych w naszej RODZINIE, pokrzepiaj ich w cierpieniu duchowym i fizycznym, uproś łaski zdrowia na duszy i ciele zgodnie z wolą Bożą.

~~ Pani Łaskawa, prosimy najgoręcej, byś wspomagała nasze pragnienia i działania, aby każdy mieszkaniec naszej diecezji miał zapewnione bezpieczne i godne życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

~~ Królowo narodu naszego, otaczaj opieką naszych biskupów, kapłanów i diakonów, by byli gorliwymi szafarzami Bożych tajemnic; wypraszaj także nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, by wiara w naszym narodzie wzrastała i rozszerzała się.

~~ Głęboko wierzymy, że dzięki Twojemu wstawiennictwu nasze działania i modlitwy nabiorą świeżości i zaowocują autentyczną odnową duchową i moralną naszej rodziny, kręgu, rejonu i parafii, dzięki czemu cała diecezja promieniować będzie, jako prawdziwie Nowa Wspólnota.

~~ Niech Dobry Bóg błogosławi naszym rodzinom, a Ty, Panno Łaskawa, wspomagaj nasze dążenia, abyśmy wraz z naszymi współmałżonkami i dziećmi doszli do świętości.  Amen.

Świerzawa, 19.10.2013 - Legnica - Lubin - Chocianów - Bolesławiec - Zgorzelec - Jelenia Góra - Kowary - Krzeszów 31.05.2014

W roku 40 – lecia  Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie. 


Wróć do Relacji z wydarzeń!

Copyright © Domowy Kościół DL 2010 - 2015